DURU HD 100

DURU HD 100 ( TEKNİK DETAYLAR )

MOTOR 10 Kw – 220 v – 50Hz
İlaç Tank Kapasitesi 50 x 2 : 100  Litre
İlaç Çıkış Debisi 0-49 l/h
İlaç Damla Çapı 0-49 mikron
Solüsyon sc, ec, wp
Kg   195 kg
Ölçüler E-85 B-140 Y-120

DURU HD 100 ( Özelliği )

 • Duru ULV 100 cihazını 3 farklı şekilde çalıştırabilirsiniz. (1. El Kumandası ile, 2. Motor üzerinden, 3. Çekme ipi ile.) Motor’un üzerindeki kontak anahtarı açık unutulup akü bittiğinde makineyi kumanda üzerinden otomatik olarak çalıştıramazsanız çekme ipi ile çalıştırılarak kendisini tekrar 20 dakika içinde şarj edebilir
 • 30 x 30 profil şaselidir.
 • 4 adet konik vantuz takozludur.
 • döner -çakar -tepe lambası
 • 50 x 2 : 100 lt plastik dış darbeye dayanıklı ilaç tankı
 • Elektro statik dış cephe çizilmeye paslanmaya dayanıklı döğme boya
 • 4 adet özel dizayn başlık, başlıklardan biri arıza yapma durumunda diğerleri çalışır
 • Elektrik aksamı pano içinde olup dış alanda çalışma esnasında elektrik kaçağı yapmaz veya dış alandan yağmur suyu almaz.
 • Kumandalıdır şoför tarafından kontrol edilir.

DURU HD 100 ( Bilgilendirme ) 

Soğuk Sisleme :

Sivrisinek uygulamaları için kullanılır. 30 -50 µm arası büyüklüktedir. Su bazlı soğuk sisleme özelliği sayesinde şeffaf sis uygulaması yapar. Püskürtülen damlacık çapları termal sisleme cihazları gibi küçüktür. Şeffaf sis püskürttüğü için termal sisleme makineleri gibi trafiği tehlikeye sokmaz. Araç üstü ULV ilaçlama makinesi  4 başlıklı duru hd 100 su bazlı olduğu için ekonomik uygulama maliyetine sahiptir. Formulasyon tankına su ve ilaç karışımı konulur.

ULV İlaçlama :

Karasinek, sivrisinek uçan haşere uygulamaları için kullanılır. 30-50µm arası büyüklüktedir. Su bazlı ULV ilaçlama özelliği ile şeffaf uygulama yapar. Püskürtülen zerrecikler soğuk sisleme uygulamasından daha büyüktür. Karasinek gibi sivrisinekten daha büyük cüsseli böcekler ile mücadele etmek için daha büyük mikron çapları gereklidir. Duru hd 100 markalı Araç üstü ULV ilaçlama makinesi  Soğuk Sisleme ve ULV ilaçlama özelliğine sahiptir.

Soğuk Sisleme Tabancası ;

7,5 metre uzunlukta esnek spiral silikonlu hortumu 0-30µm veya 30-50µm püskürtme yapabilir. Soğuk Sisleme, ULV ilaçlama ve Mist ilaçlama özelliği ile püskürtme yapılabilir. Çöp konteynırları ve kanalizasyon ilaçlamalarında çok kullanışlı bir özelliktir. ( Ekstra isteğe bağlıdır )

Haşere İstilasından Kurtulmanın Anahtarı :

Duru hd 100 ULV (ultra düşük hacimli) püskürtücü , sinek, sivrisinek ve uçkun kontrolü için mükemmel bir çözümdür. U.L.V haşere dezenfektanı, erişilemeyen alanlara nüfuz eden ve havada daha uzun süre kalan yoğun bir sis oluşturur. Bunlar Belediyelerde , kümes hayvanları ahırlarında, sitelerde, muhtarlıklarda ,kaymakamlıklarda vektör kontrolünde, haşere kontrolünde, depolarda, seralarda ve fabrikalarda açık alan ve kapalı alan kullanım için mükemmeldir. Şoför mahalinden yapacağınız kontrol ile asla ilaca maruz kalmazsınız .Halk sağlığının korunması, haşere kontrolü, vektör kontrolü ve ürün koruması için faydalı olan her türlü kimyasalın püskürtülmesinde mükemmel başarı ile kullanılır.

Çevre İlaçlamasını Ne Zaman Yapmalıyız ?
Sivrisinek :

Gündüz gün batımından sonraki ilk birkaç saat içinde kanadında ağırlık oluşacağından dolayı kontrolleri daha kolaydır. Bu sebepten dolayı sivrisinek mücadelesini gün batımından sonra akşam yapılmalıdır.

Karasinek : 

Sabah alacakaranlık sonunda ilk bir kaç saat içinde kanadında ağırlık oluşacağından dolayı kontrolleri daha kolaydır. Bu sebepten dolayı karasinek mücadelesini gün doğuşundan sonra sabah yapılmalıdır.
Diğer bir neden ise gün ışığı sisleme eğilimini aşağı indirir mikron seviyesindeki ilacın yere düşmesi daha kolay olur fakat gün batımından sonra ki sisleme daha yukarılara çıkmasını sağlar ve başarı oranı % 100 artar.

Arılar, ladybugs ve yusufçuklar gibi pek çok yararlı böcekler gün boyunca aktiftir. Bu sebepten dolayı ilaçlama saatlerine yukarıdaki gibi uyulmalıdır ve dikkat edilmelidir

Araç Üstü ULV İlaçlama Makinası

Duru hd 100 Soğuk sisleme ve ULV ilaçlama makinesi. Dünya sağlık örgütünün kriterlerine sahip olduğu için günümüz sektöründe oldukça tercih edilir . Duru hd 100 cihazımızın kullanım ömrü 15 yıldan fazladır. Biyosidal mücadelede bulaşıcı hastalık taşıyan sivrisinek ve karasinek gibi haşerelerin popülasyonunu kontrol altına almak için kullanılır. Duru hd 100 cihazını marş anahtarı ile çalıştırarak kumandalar yardımıyla makine aktif hale getirilir. Özellikle bilinmesi gereken kurallardan biri ise makine çalışır vaziyette iken direk jeneratör üzerinden kapatılmamalıdır. İlk önce kumandadan ulv başlığına gelen ilaç formasyonu kapatılır ardından içinde kalan ilaç dışarıya son damlası akana kadar çalıştırılır ve en son kumandadan ulv başlıkları kapanıp jeneratörün gücü kesilmelidir.

İlaçlama Makinası Alırken ;

Araç üzeri ULV ve Mist blower ilaçlama makinası seçerken bazı kriterlerin gözden geçirilmesinde mutlaka fayda olacaktır. Bu nedenle ULV cihazı almadan önce mutlaka Müşteri temsilcimizle iletişime geçiniz . 0532 065 9117

Satış Sonrası Hizmet – Teknik Servis ;

Görüntülü konuşma ile uzaktan çalıştırma talimatı ve teknik yardım hattı.
İhtiyacınız olan yedek parçanın kod numarasını bilmiyorsanız resmini çekip bu hat üzerinden gönderebilirsiniz.
Uzmanlık gerektiren arıza tespiti veya teknik bilgimize danışmak için 0352 320 2086 – 7/24 bu hat üzerinden iletişim kurabilirsiniz. 

İletişim Bilgilerimiz

 • info@duruhd.com
 • Telefon Numarası : +90 352 320 20 86 Ürün Satış Kordinatörü : +90 532 065 91 17
 • Fabrika : Adres : Osman Kavuncu Mah. Emirhan Cad. No: Melikgazi - KAYSERİ

DURU ENTOSİS : ZİRAİ ALET MAKİNALARI ÇEVRE SAĞLIĞI DANIŞMANLIK SAN. ve TİC. LTD. ŞTİ.