Çiftlik İlaçlama Makineleri 
Duru x 20 ULV Çiftlik İlaçlama Makinesi
Duru HD 5 ULV makinesi
Duru HD 50 Çiftlik İlaçlama Makinası

Çiftlik  ilaçlaması

Çiftlikler ve ahırlar haşerenin en yoğun olduğu yerlerdendir. özellikle uçan haşereler sinek, sivri sinek, eşek arılarının hem koku hem pislik cezbeder .bu haşerelerden kurtulmanın altın anahtarı ise duru ulv soğuk sis leme makinesidir. Sabah ve akşam üzeri yapacağınız ilaçlama ile bu popülasyonun önüne geçmiş olursunuz.

Soğuk Sisleme :

Sivrisinek uygulamaları için kullanılır. 30 -50 µm arası büyüklüktedir. Su bazlı soğuk sis leme özelliği sayesinde şeffaf sis uygulaması yapar. Püskürtülen damlacık çapları termal sis leme cihazları gibi küçüktür. 

Şeffaf sis püskürttüğü için termal sisleme makineleri gibi trafiği tehlikeye sokmaz. Araç üstü ULV ilaçlama makineleri su bazlı olduğu için ekonomik uygulama maliyetine sahiptir. Formülasyon tankına su ve ilaç karışımı konulur.

ULV İlaçlama :

Karasinek, sivrisinek uçan haşere uygulamaları için kullanılır. 30-50µm arası büyüklüktedir. Su bazlı ULV ilaçlama özelliği ile şeffaf uygulama yapar. Püskürtülen zerrecikler soğuk sisleme uygulamasından daha büyüktür. 

Karasinek gibi sivrisinekten daha büyük cüsseli böcekler ile mücadele etmek için daha büyük mikron çapları gereklidir.

 Araç üstü ULV ilaçlama makinesi  Soğuk Sisleme ve ULV ilaçlama özelliğine sahiptir.

Soğuk Sisleme Tabancası (Extra isteğe bağlı olarak ) ;

7,5 metre uzunlukta esnek spiral silikonlu hortumu 0-30µm veya 30-50µm püskürtme yapabilir. Soğuk Sisleme, ULV ilaçlama ve Mist ilaçlama özelliği ile püskürtme yapılabilir. Çöp konteynırları ve kanalizasyon ilaçlamalarında çok kullanışlı bir özelliktir.

Haşere İstilasından Kurtulmanın Anahtarı :

ULV (ultra düşük hacimli) püskürtücü , sinek, sivrisinek ve uçkun kontrolü için mükemmel bir çözümdür. U.L.V haşere dezenfektanı, erişilemeyen alanlara nüfuz eden ve havada daha uzun süre kalan yoğun bir sis oluşturur. 

Bunlar Belediyelerde , kümes hayvanları ahırlarında, sitelerde, muhtarlıklarda ,kaymakamlıklarda vektör kontrolünde, haşere kontrolünde, depolarda, seralarda ve fabrikalarda açık alan ve kapalı alan kullanım için mükemmeldir.

Şöför mahalinden yapacağınız kontrol ile asla ilaca maruz kalmazsınız .Halk sağlığının korunması, haşere kontrolü, vektör kontrolü ve ürün koruması için faydalı olan her türlü kimyasalın püskürtülmesinde mükemmel başarı ile kullanılır.

Çevre İlaçlamasını Ne Zaman Yapmalıyız..

Sivrisinek :

Gündüz gün batımından sonraki ilk birkaç saat içinde kanadında ağırlık oluşacağından dolayı kontrolleri daha kolaydır. Bu sebepten dolayı sivrisinek mücadelesini gün batımından sonra akşam yapılmalıdır.

Karasinek : 

Sabah alacakaranlık sonunda ilk bir kaç saat içinde kanadında ağırlık oluşacağından dolayı kontrolleri daha kolaydır. Bu sebepten dolayı karasinek mücadelesini gün doğuşundan sonra sabah yapılmalıdır.

Diğer bir neden ise gün ışığı sisleme eğilimini aşağı indirir micron seviyesindeki ilacın yere düşmesi daha kolay olur fakat gün batımından sonra ki sisleme daha yukarılara çıkmasını sağlar ve başarı oranı % 100 artar.

Arılar, ladybugs ve yusufçuklar gibi pek çok yararlı böcekler gün boyunca aktiftir. Bu sebepten dolayı ilaçlama saatlerine yukarıdaki gibi uyulmalıdır ve dikkat edilmelidir

Çiftlik İlaçlama Makinası

Soğuk sisleme ve ULV ilaçlama makinesi. Dünya sağlık örgütünün kriterlerine sahip olduğu için günümüz sektöründe oldukça tercih edilir .  cihazlarımızın kullanım ömrü 15 yıldan fazladır. Biyosidal mücadelede bulaşıcı hastalık taşıyan sivrisinek ve karasinek gibi haşerelerin popülasyonunu kontrol altına almak için kullanılır.  

Çiftlik İlaçlama Makinası Alırken !!

ULV ilaçlama makinası seçerken bazı kriterlerin gözden geçirilmesinde mutlaka fayda olacaktır. Bu nedenle ULV cihazı almadan önce mutlaka Müşteri temsilcimizle iletişime geçiniz . 0532 065 9117

Satış Sonrası Hizmet – Teknik Servis

Görüntülü konuşma ile uzaktan çalıştırma talimatı ve teknik yardım hattı.
İhtiyacınız olan yedek parçanın kod numarasını bilmiyorsanız resmini çekip bu hat üzerinden gönderebilirsiniz.
Uzmanlık gerektiren arıza tespiti veya teknik bilgimize danışmak için 0352 320 2086 – 7/24 bu hat üzerinden iletişim kurabilirsiniz. 

ciftlik-ahir-ulv-ilaclama-makinasi

Değerli müşterilerimiz ; 

Büyük baş, küçük baş hayvancılıkta ve tavuk çiftliklerinde en önemli şikayetlerden olan haşere ve uçkun haşere mücadelesi yapabilmeniz için tasarlamış olduğumuz ilaçlama makineleri problemlerinizi çözmede siz değerli müşterilerimize yardımcı olacaktır. Ekonomik, ergonomik ve kolaylıklar sağlayacaktır makinelerimiz . Bizleri arayarak süt verimi, yumurta verimi, hayvan gelişimi ile ilgili ortak fikir alış verişinde bulunacağınızı ve bu doğrultuda vereceğimiz makine parkurunu düşünerek bu sayfa ve ürünleri üretiyoruz şimdiden ilginiz için çok teşekkür ederiz.