Ürün Kodu : Hd 1800 –
U.L.V İLAÇLAMA

18 HP BRİGGS MOTORLU

DURU  HD 1800 

( TEKNİK DETAYLAR )

MOTOR18 Hp – biriggs stratton
İlaçyakıtyıkama tankı100 litre – 22 litre – 10 litre
noozle4-3-2 isteğe bağlı nozzle
Blower ( hava pompası )roots blower ,10.6 m3 / min 3600 rpm
Uzaktan kumanda On/off motor/start/stop/ulv ilaçlama on/of- yıkama on/off
Batarya12 volt Dc .60 ah
Ağrlık – Ölçüler Kğ (260 )  Ölçüler ( 110x 99x 85 LX WX H )

1

ULV Nedir ?

ULV ilaçlama özelliği, soğuk sisleme cihazları gibi su bazlı uygulama yapan sistemdir. ULV ilaçlama ve soğuk sisleme arasındaki fark püskürtülen mikron çapının boyutudur. Örneğin; Araç üstü soğuk sisleme (0-30µm) cihazları sivrisinek için kullanılır, Araç üstü ULV ilaçlama makineleri (30-50µm) karasinek uygulamalarında kullanılır. 

Duru hd 1800 Üstün Özellikleri ;

Dünya üzerinde en etkin ve en çok tercih edilen araç üstü ULV ilaçlama makinelerindendir. Soğuk sisleme ve ULV ilaçlama makinesi olarak faaliyet verebilmektedir. Kaliteli malzemelerden üretildiği için ve Dünya sağlık örgütünün kriterlerine sahip olduğu için tercih edilir. Duru ULV1800 cihazımızın kullanım ömrü 18 yıldan fazladır. Biyosidal mücadelede bulaşıcı hastalık taşıyan sivrisinek ve karasinek gibi haşerelerin popülasyonunu kontrol altına almak için kullanılır. Duru ULV 1800 cihazını 3 farklı şekilde çalıştırabilirsiniz. (1. El Kumandası ile, 2. Motor üzerinden, 3. Çekme ipi ile.) Motor’un üzerindeki kontak anahtarı açık unutulup akü bittiğinde makineyi kumanda üzerinden otomatik olarak çalıştıramazsanız çekme ipi ile çalıştırılarak kendisini tekrar 20 dakika içinde şarj edebilir.

Karasinek ve sivrisinek uygulamaları için kullanılır. 30-50µm arası büyüklüktedir. Su bazlı ULV ilaçlama özelliği ile şeffaf uygulama yapar. Püskürtülen zerrecikler soğuk sisleme uygulamasından daha büyüktür. Karasinek gibi sivrisinekten daha büyük cüsseli böcekler ile mücadele etmek için daha büyük mikron çapları gereklidir. Araç üstü ULV ilaçlama makinesi Duru HD 1800; Soğuk Sisleme, ULV ilaçlama ve Mist İlaçlama özelliğine sahiptir.

Biyosidal Mücadele Nasıl Yapılmalıdır ;

Rüzgar hızı, damlacık dağılımı ve böceklere temas için çok önemlidir. Damlacıkları uzun mesafe sürüklemek için saniyede 1-4 metre rüzgar hızı (4 ~ 15 km / saat) gereklidir. Rüzgar hızı 15 km / saati nden fazla olduğunda biyosidal mücadele yapılmamalıdır.

Haşere İstilasından Kurtulmanın Anahtarı ;

 ULV (ultra düşük hacimli) püskürtücü , haşere kontrolü için mükemmel bir çözümdür. U.L.V Bu haşere dezenfektanı, erişilemeyen alanlara nüfuz eden ve havada daha uzun süre kalan yoğun bir sis oluşturur. Bunlar Belediyelerde , kümes hayvanları ahırlarında, vektör kontrolünde, haşere kontrolünde, depolarda, seralarda ve fabrikalarda açık alan ve kapalı alan kullanım için mükemmeldir. Şöför mahalinden yapacağınız kontrol ile asla ilaca maruz kalmazsınız .Halk sağlığının korunması, haşere kontrolü, vektör kontrolü ve ürün koruması için faydalı olan her türlü kimyasalın püskürtülmesinde mükemmel başarı ile kullanılır.

Etkin Başarı İçin ;

Duru ilaçlama makinası , hem geleneksel hem de su bazlı ULV insektisitlerini kullanarak yetişkin sivrisineklerinin, sineklerin ve benzeri zararlıların kontrolü için özel olarak geliştirilmiş, araca monte bir soğuk sisleme makinesidir. Kullanım ve bakımı kolay iken, sprey damlacığı boyutu ve böcek ilacı çıkışının mükemmel kontrolünü sağlar. Belediyeler, haşere kontrol müteahhitleri, askeri kamplar ve güvenilir, uygun maliyetli haşere kontrolü gerektiren benzer kuruluşlar tarafından kullanılmak üzere tasarlanmıştır.

Çevre İlaçlamasını Ne Zaman Yapmalıyız ?

Sivrisinek : günün aydınlık bitiminden  sonraki ( akşam ) ilk birkaç saat sonra kanadında ağırlık oluşacağından dolayı kontrolleri daha kolaydır. Bu sebepten dolayı sivrisinek mücadelesini gün batımından sonra akşam yapılmalıdır.

Karasinek : Alacakaranlık sonunda ( Sabah ) ilk bir kaç saat içinde kanadında ağırlık oluşacağından dolayı kontrolleri daha kolaydır. Bu sebepten dolayı karasinek mücadelesini gün doğuşundan sonra sabah yapılmalıdır.

Diğer bir neden ise gün ışığı ( gündüz, güneş ) sisleme eğilimini aşağı indirir micron seviyesindeki ilacın yere düşmesi daha kolay olur fakat gün batımından sonra ki yada gün doğuşundan önceki  sisleme daha yukarılara çıkmasını sağlar ve başarı oranı % 100 artar. Ayrıca arılar, ladybugs ve yusufçuklar gibi pek çok yararlı böcekler gün boyunca aktiftir. Bu sebepten dolayı ilaçlama saatlerine yukarıdaki gibi uyulmalıdır ve dikkat edilmelidir

ULV Soğuk Sisleme Tabancası ( Extra özelliktir ) 

5 metre uzunlukta esnek silikonlu hortumu 0-30µm veya 30-50µm püskürtme yapabilir. Soğuk Sisleme, ULV ilaçlama ve Mist ilaçlama özelliği ile püskürtme yapılabilir. Çöp konteynerları ve kanalizasyon ilaçlamalarında çok kullanışlı bir özelliktir.

Araç Üstü İlaçlama Makinası Alırken !!

ULV ilaçlama makinası seçerken bazı kriterlerin gözden geçirilmesinde mutlaka fayda olacaktır. Bu nedenle ULV cihazı almadan önce mutlaka Müşteri temsilcimizle iletişime geçiniz . 0532 065 9117

Satış Sonrası Hizmet – Teknik Servis  ;
  • Görüntülü konuşma ile uzaktan çalıştırma talimatı ve teknik yardım hattı.
  • İhtiyacınız olan yedek parçanın kod numarasını bilmiyorsanız resmini çekip bu hat üzerinden gönderebilirsiniz.
  • Uzmanlık gerektiren arıza tespiti veya teknik bilgimize danışmak için 7/24 bu hat üzerinden iletişim kurabilirsiniz.